2020-04-18

Wsparcie dla pilskiego szpitala

W piątek 17.04.2020 odbył sie briefing prasowy. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Krzysztof Czarnecki, Prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Pile, Prezes Zarządu MEC Piła Rafał Łaski, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Wicestarosta Pilski Arkadiusz Kubich, Radny Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz i Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański.
Byliśmy jednym z darczyńców dla pilskiego szpitala, przekazując środki na zakup kardiomonitorów.
- W całej GK Enea przywiązujemy dużą wagę do aspektów związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, którą w tych ciężkich czasach staramy się aktywować na miarę naszych lokalnych potrzeb w regionie pilskim. Bez wątpienia będziemy jeszcze partycypować w projektach pomocowych. Osobiście dołożę wszelkich starań, żebyśmy jak najbardziej aktywnie mogli wspierać nasz szpital i zaspokajać potrzeby społeczne – mówił Prezes Zarządu MEC Piła Rafał Łaski.
- Krzysztof Czarnecki: - Chciałem podziękować zarządowi MEC Piła i Grupie Kapitałowej Enea za zaangażowanie w taką pomoc. To okres bardzo trudny, ale jednocześnie jest to okres pokazujący solidarność społeczną, solidarność firm, które chcą podzielić się wypracowanym dobrem i wspierać służbę zdrowia i szpitale.
- Wojciech Szafrański: - Z początku myśleliśmy, że zakupimy tylko jeden kardiomonitor, udało się zakupić trzy. To dobro się pomnożyło. Jak ktoś daje od serca, to dwa razy więcej dostaje.
- Eligiusz Komarowski: – Do pilskiego szpitala dotarły również już zakupione ze środków Powiatu Pilskiego dwa respiratory. Dziękuję mieszkańcom, firmom, instytucjom. To wszystko buduje naszą wielką wspólnotę.
‹ powrót