2021-04-13

Więcej niż ciepło – wyróżnienie dla Miejskiej Energetyki Cieplnej Piła

Spółka Grupy Enea z obszaru ciepła – Miejska Energetyka Cieplna Piła otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej, znajdując się wśród najlepszych przedsiębiorstw w branży. Doceniono modernizacje przeprowadzone przez spółkę oraz działania na rzecz środowiska i niskoemisyjności oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. MEC Piła w najbliższych dwóch latach planuje wydać ponad 15 mln zł na modernizacje i remonty systemu ciepłowniczego Piły.
Kapituła konkursu doceniła działania Miejskiej Energetyki Cieplnej Piła, która jest największym dostawcą ciepła systemowego w Pile, świadczącym kompleksowe usługi w zakresie ogrzewania powierzchni mieszkaniowych i użytkowych. Wyróżnienie przyznane MEC Piła pozytywnie oceniło dokonane przez spółkę modernizuje źródeł ciepła, węzłów i sieci przesyłowych oraz zrealizowane inwestycje w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny ciepłownictwa. Spółka cały czas minimalizuje wpływ na środowisko, stosując najlepsze rozwiązania dostępne dla branży. Od czterech lat w Pile działa pierwszy obiekt kogeneracyjny – inwestycja kosztowała ponad 43 mln zł. W najbliższych dwóch latach firma planuje wydać ponad 15 mln zł na modernizacje i remonty systemu ciepłowniczego Piły.
Miejska Energetyka Cieplna Piła nie zapomina przy tym o kwestiach związanych z szeroko rozumianą społeczną odpowiedzialnością biznesu, wspierając inicjatywy zarówno o zasięgu lokalnym jak i regionalnym. Wspieracie MEC Piła otrzymało szereg podmiotów, m.in. stowarzyszeń i fundacji, działających w sferze kulturalnej, sportowo-rekreacyjnej, szkół oraz szeroko rozumianej pomocy społecznej ludziom poszkodowanym w różny sposób.
‹ powrót