2013-09-06

Wmurowanie kamienia węgielnego – nowa inwestycja MEC Piła

Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. świadczy usługi ciepłownicze w zakresie produkcji, przesyłu i dystrybucji energii cieplnej.
W dniu 5.09.2013 r. nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję, która pozwoli dostarczyć do sieci ciepłowniczej blisko 10 MWt energii cieplnej i ok. 10 MWt energii elektrycznej. Obrazując skalę nowych rozwiązań, pozwoli to na zapewnienie 30% potrzeb miasta Piły w energię elektryczną i 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę dla mieszkańców będących klientami MEC Piła.
Wartość inwestycji to około 36 mln zł brutto. Inwestycja uzyskała pozytywną opinię NFOŚiGW w Warszawie i oczekuje na potwierdzenie dofinansowania. Jego wartość to blisko 12,5 zł mln. Ponadto MEC Piła uzyskała 4,5 mln zł pożyczki z WFOŚiGW w Poznaniu udzielonej na preferencyjnych warunkach.
Dzięki tej inwestycji MEC Piła z przedsiębiorstwa ciepłowniczego stanie się przedsiębiorstwem elektro-ciepłowniczym. W niedalekiej przyszłości w Pile będziemy mogli się cieszyć jednym z najnowocześniejszych źródeł ciepła w kraju, wyznaczających nowy kierunek działania dla nowoczesnych przedsiębiorstw ciepłowniczych.
Planowane zakończenie inwestycji to listopad 2014 roku.

‹ powrót