2019-10-08

Ogrzewaj mieszkanie, nie planetę.

Wyobraź sobie miasto, w którym codziennie oddychasz czystym powietrzem. Parki i place zabaw pełne są dzieci, a okna twojego mieszkania otwarte zawsze, gdy tylko masz na to ochotę. Jesteś u siebie, czujesz się bezpiecznie i przytulnie. W mieście nie ma setek dymiących kominów i alarmów smogowych, dlatego że większość jego mieszkańców ogrzewa się ciepłem systemowym. Dzięki temu w mieszkaniu jest zawsze ciepło i nikt nie traci czasu na sprawy związane z ogrzewaniem. O wygodę mieszkańców dba Twój dostawca ciepła systemowego MEC Piła. Mieszkańcy wiedzą, że to ciepło produkowane jest z zachowaniem norm ochrony środowiska. Dzięki temu mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie, nie tylko we własnym domu, ale także gdy wychodzą na spacer.

Ciepło systemowe dostarczane z elektrociepłowni produkowane jest w procesie kogeneracji, czyli jednocześnie z prądem. W ten sposób powstaje niemal 2/3 całego ciepła w Polsce. Dzięki temu sprytnemu procesowi spala się o 20 proc. mniej paliwa (np: węgla) i emituje o 30 proc. mniej dwutlenku węgla, niż gdyby ciepło i prąd produkowane były osobno. To bardzo ważne, także dla całej planety. To jednak nie wszystko - dzięki produkcji ciepła w jednym wyspecjalizowanym miejscu, powietrze w mieście jest bardziej czyste. Wysokiej jakości paliwa spalane w efektywny sposób (w optymalnej temperaturze) i urządzenia filtrujące spaliny sprawiają, że do powietrza, którym oddychają mieszkańcy miasta nie przedostaje się niemal w ogóle rakotwórczy bezno(a)piren oraz zabójczy tlenek węgla. Jest w nim także 35 razy mniej pyłów, które powodują wiele chorób układu oddechowego i serca. Dzięki ciepłu systemowemu zyskują więc zarówno mieszkańcy miasta, jak i cała planeta.

Sprawdź, czy twoje mieszkanie ogrzewane jest ciepłem systemowym, a jeśli nie, to czy możesz z niego skorzystać na www.mecpila.pl.
‹ powrót